تبلیغات
اخبار و مسائل مهاجرین
ADS
نویسنده : hamid پنجشنبه 18 مهر 1392, ساعت 16 و 23 دقیقه و 10 ثانیه

از اسفند ماه سال گذشته بخشنامه ای مبنی بر اینکه دانشجویان دختر میتوانند ویزای تحصیلی خود را در جزیره کیش دریافت کنند اجرایی شد و به مرحله عمل در آمد . این امر برای بانوانی که امکان خروج از مرز و رفتن به افغانستان برایشان سخت است یا مقدور نیست , یک نقطه مثبت به حساب می آید . بسیاری از بانوان مجبور هستند بصورت انفرادی راه سفر به افغانستان را در پیش گیرند در حالیکه موطن خویش را تا به حال ندیده اند و با توجه به شنیده های موجود در اجتماع تصور ذهنی منفی نسبت به آنجا دارند , باید نگرانی بسیار زیاد خانواده ها را هم در نظر داشته باشیم , چه بسا خانواده هایی بوده اند که دخترشان را فقط به خاطر سفر برای ویزای تحصیلی از رفتن به دانشگاه منع کرده اند .


نویسنده : hamid پنجشنبه 4 مهر 1392, ساعت 20 و 46 دقیقه و 07 ثانیه

چندیست وقتی در دنیای مجازی به سراغ خبرگزاری ها که میرویم بعضا مشاهده میکنیم که مقاله یا مطلبی درباره مهاجرین افغانستانی در ایران نگاشته و درج شده  , واکنش ها به اینگونه مقالات و نوشته ها بسیار زیاد است به طوریکه وقتی پایین و انتهای مطلب را مشاهده میکنیم با سیل انبوه نظرات و کامنت ها مواجهیم که مطلب و مقاله نویسنده را به چالش و بحث کشیده اند , مسلما با مشاهده تعدد کامنت ها باید به این پی ببریم که موضوع اتباع افغانستانی در ایران بسیار مهم است و همچنین قابل بحث . نظرات را که مطالعه میکنیم به دیدگاه ها و تفکرات ملت ایران نسبت به پناهندگان پی میبریم و درمیابیم که این تفکرات بعضی درست و بعضی نادرست است , همه اینها به ناآگاهی و عدم شناخت اکثر مردم ایران از مهاجرت و پناهندگی و پناهندگان در کشور ایران مربوط میشود . حتی وقتی مقاله نویسنده را هم که برای نوشتن آن حتما مطالعات و تحقیقاتی انجام داده را میخوانیم باز هم متوجه این میشویم که اطلاعات کافی را برای نوشتن مقاله ای جامع کسب نکرده و مقاله وی دربردارنده همه جوانب و قضایا درباره مهاجرین نیست . جمعیت چند میلیونی مهاجر افغانستانی در ایران زندگی میکنند که این مهاجرت در طول چهار دهه صورت گرفته است و بسیار بایسته است که ملت ایران و همچنین دولت ایران که وظیفه پذیرش و مدیریت اتباع را بر عهده دارد , اطلاعات کافی از اتباع افغانستانی را داشته باشند .همچنین دانستن قوانین و مقررات مربوط به پناهندگی میتواند به پناهندگان و ملت ایران کمک شایانی نماید .

اینجانب درباره وضعیت پناهندگان  در ایران و ملت ایران , مقاله ای جامع و کامل را در دست نگارش دارم که انشالله بزودی در سایت قرار خواهد گرفت .

امروز مقاله ای نوشته سیدسپهر قاضی نوری در وبسایت خبرگزاری الف قرار گرفت که متن آن را در ادامه میخوانید. همچنین میتوانید با رجوع به لینک اصلی مطلب در انتهای نوشته , کامنت های نوشته شده درباره مقاله را هم مشاهده کنید .


» این وبلاگ دیگر به روز نخواهد شد ( سه شنبه 5 فروردین 1393 )
» آیا استاد مرتضی مطهری اصلیتی افغانستانی دارد ؟ ( پنجشنبه 8 اسفند 1392 )
» رسایی: کرزای بهتر «سبد کالا» توزیع می کرد ( چهارشنبه 16 بهمن 1392 )
» به امید شادی همیشگی کودکان افغانستان ( شنبه 12 بهمن 1392 )
» نتیجه آخرین نظرسنجی وبلاگ ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» طرح تمدید روادید اتباع افغانی (خانواری ) دارای گذرنامه آغاز شد ( دوشنبه 2 دی 1392 )
» 16 آذرماه روز دانشجو در ایران ( جمعه 15 آذر 1392 )
» مسابقه عکاسی نگاه پناهندگان ( پنجشنبه 14 آذر 1392 )
» دیدبان حقوق بشر: حقوق پناهندگان افغان در ایران نقض می‌شود ( پنجشنبه 30 آبان 1392 )
» انصراف 100 نفر از دانشجویان افغانستانی دانشگاه امام خمینی (ره)/رئیس دانشگاه:سیر انصراف‌ها طبیعی است! ( دوشنبه 6 آبان 1392 )
» اقامت پناهندگان افغانستانی در ایران ( جمعه 3 آبان 1392 )
» دفاتر کفالت , مزایا و مشکلات ( جمعه 3 آبان 1392 )
» مردم ایران و مهاجرین افغانستانی ( جمعه 3 آبان 1392 )
» انجام مراحل ویزای دانشجویان دختر در کیش ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» خبرگزاری الف:مرثیه‌ای برای رفتار ما ایرانیان ( پنجشنبه 4 مهر 1392 )
» تاسف برای خودمان یا برای اهالی فیروز آباد ؟ ( دوشنبه 18 شهریور 1392 )
» تحقیر شدن به چه قیمتی ؟ ( شنبه 9 شهریور 1392 )
» پناهجویان افغان در سوریه: حتی نمی‌توانیم فرار کنیم ( جمعه 8 شهریور 1392 )
» مس عینک,بزرگترین پروژه اقتصادی افغانستان ( جمعه 8 شهریور 1392 )
» زراعت موتور محرکه اقتصاد افغانستان ( جمعه 8 شهریور 1392 )
موضوعات

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :