تبلیغات
اخبار و مسائل مهاجرین
ADS
نویسنده : hamid دوشنبه 18 شهریور 1392, ساعت 10 و 52 دقیقه و 56 ثانیه

این پارچه را اهالی شهیدپرور فیروز آباد شهر میبد نوشته اند و سر در مدرسه ابتدایی نصب کرده اند , کودک افغانی وقتی با وجود مشکلات فراوان و در انتها با پرداخت شهریه مدرسه , این امید را پیدا کرد که میتواند حق تحصیل داشته باشد , باید با این پیام مواجه شود . او فقط یک کودک است و فقط میخواهد حق تحصیل داشته باشد , این خواسته زیادی نیست . اما وقتی با این برخوردها مواجه میشود , در درون خود میشکند , معنای انسانیت را در اطرافش درک نمیکند و اینها همه و همه تبدیل به عقده های درونی میشوند که او با خود تا دوران بزرگسالی همراه خواهد داشت و هیچ چیز بدتر از این نیست که این عقده ها روزی سرباز کنند . . .
نویسنده : hamid شنبه 9 شهریور 1392, ساعت 17 و 58 دقیقه و 58 ثانیه
سلام . طی افغانی بگیر های اخیر که جدیدا براه افتاده امروز پای حرف یکی از هم دانشگاهی ها نشستم که میگفت دیروز با اینکه پاسپورت دانشجوییش همراهش بوده و اونو ارائه کرده ولی با بی احترامی کامل و با ضرب و شتم توسط باتوم سوار اتوبوس کردنش و توی اتوبوس بهشون گفته شده که " همگی کف اتوبوس بشینید شما لیاقت نشستن روی صندلی رو ندارید" و حرکت کردند بسمت اردوگاه ورامین , بعد  ازونجا ازادش کردند. قضاوت بعهده شما ای مهاجری که حاضری این حقارت ها رو تحمل کنی ولی به وطنت برنگردی . این یک نمونه از هزاران ماجرای اسف باریه که برای تک تک ماها پیش اومده . آیا وقتش نشده که به خودمون بیایم؟
نویسنده : hamid جمعه 8 شهریور 1392, ساعت 14 و 47 دقیقه و 33 ثانیه

ازغرق شدن در آب‌های استرالیا و اروپا تا گیر ماندن در صخره های "سَلْماس" در مرز ترکیه و ایران همه از درد و رنج پناهجویان افغان پایانی ندارد. شاید کمتر کشوری پیدا شود که رد پای پناهجویان افغانستان در آن حک نشده باشد.
در این اواخر که خشونت های سوریه به اوج خود رسیده است، از این کشور خبر می رسد که بیش از ۱۰۰۰ پناهجوی افغان در حومه ی دمشق پایتخت این کشور گیر مانده و در معرض یک فاجعه بزرگ انسانی قرار گرفته اند. این پناهجویان در منطقه ی موسوم به"سیده زینب" در حومه ی دمشق درخانه های متروکه پناه گرفته اند.مناطق عربین، زملکا، جوبر و عین ترما که در روز چهارشنبه هفته گذشته مورد حمله شیمیائی قرار گرفتند، از محل اقامت پناهجویان ، حدود ۳ تا ۴ کیلومتر فاصله دارد.از سوی دیگر چون اکثر پناهجویان افغان شیعه مذهب هستند، بیم این وجود دارد که اگر گروه های تندرو سنی مذهب و مخالف رژیم بشار اسد، بر حومه دمشق مسلط شوند، خطر جدی آنها را تهدید می‌کند.
نویسنده : hamid جمعه 8 شهریور 1392, ساعت 14 و 28 دقیقه و 10 ثانیه

وحیدالله شهرانی، وزیر معادن و نفت افغانستان در صحبتی با رسانه‌ها اخیرا گفته بود که در قرارداد پروژه استخراج معدن مس عینک واقع در ولایت لوگر در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر کابل، باید تجدید نظرشود. وی علت این تجدید قرارداد را غیر عملی پنداشتن بعضی مواد قرارداد از سوی شرکت چینی(Metallurgical Corporation of China) (MCC) دانسته است.وزیر معدن افزوده که در متن قرارداد شرایط مبهم و غیر کارشناسانه گنجانیده شده که شرکت چینی با استفاده از این خلاءها تقاضای تجدید نظر در قرارداد را کرده است.
نویسنده : hamid جمعه 8 شهریور 1392, ساعت 12 و 19 دقیقه و 07 ثانیه

زراعت ستون فقرات اقتصاد افغانستان را تشکیل می‌دهد. از یک سو، زمینه ایجاد اشتغال حدود ۸۰ درصد از جمعیت این کشور را فراهم می‌کند و از سوی دیگر بیشتر از نیمی از درآمد سرانه افغانستان از طریق زراعت تامین می‌شود. بیش از ۵۵ درصد از جمعیت این کشور به طور مستقیم و غیر مستقیم برای امرار معاش خود به مزارع کشاوزی وابسته اند , نظام زراعت در افغانستان معیشتی بوده و کماکان به طور عمیقی وابسته به طبیعت است و گندم و دیگر غله‌جات اصلی ترین تولیدات این کشور را تشکیل می‌دهد.تولیدات باغی، دامی و زراعتی از صادرات عمده زراعتی در افغانستان است و در آینده نیز خواهد بود.
در گذشته افغانستان یکی از صادر کنندگان مهم تولیدات دامی و میوه‌های خشک بوده اما سه دهه جنگ زیر ساختها را در این کشور نابود کرده و توسعه زراعت را محدود، و به روند رشد اقتصادی صدمه اساسی زده است.
نویسنده : hamid سه شنبه 5 شهریور 1392, ساعت 21 و 40 دقیقه و 33 ثانیه
روز سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته مهاجرین افغانستانی استان البرز در مراسم با شکوهی گرد هم آمده بودند . اساتید و هنرمندان و افراد سرشناس مهاجرین نیز در این محفل بعنوان مهمان حضور داشتند . این مراسم با مدیریت اداره اتباع و مهاجرین استان البرز با هدف اصلی مسابقه افغانستان شناسی برگزار شد و برنامه های بسیار متنوعی نیز تدارک دیده شده بود . در محوطه بیرونی نیز دانشجویان نمایشگاهی را برای بازدید در معرض عموم قرار داده بودند که مورد توجه و استقبال  زیادی قرار گرفت . در ابتدای مراسم پس از تلاوت قران اقای کوثری رئیس اداره اتباع البرز به ایراد سخنرانی پرداختند که  درونمایه ان مطالب تاریخی و موارد شاخص درباره افغانستان بود . سپس استاد مولایی (استاد دانشگاه و مولف کتاب و تاریخدان) و اساتید دیگر درمورد افغانستان و مهاجرین سخنرانی کردند و در این بین خوانندگان سرشناسی از جمله عارف جعفری و ضرغام با آهنگ های شاد و سنتی شادی و هیاهو را به مجلس اوردند .


نویسنده : hamid جمعه 1 شهریور 1392, ساعت 21 و 30 دقیقه و 13 ثانیه


اجتماع مهاجرین پناهنده افغانستانی در ایران که جمعیت قابل توجهی هم دارند سالهاست که در شهرهای مختلف ایران در کنار مردم ایرانی گذران زندگی میکنند . میدانیم که ملت هر کشوری فرهنگ و آداب و سنن خاص خود را دارد و اگر بنا بر دلایلی این دو ملت (فرهنگ) در کنار هم قرار گیرند فرهنگ پذیری بوجود می آید اما این دو فرهنگ در برخی موارد ممکن است با هم مغایرت هم داشته باشند , بنابراین دو ملت باید از فرهنگ و اداب یکدیگر آشنایی داشته باشند تا بتوانند با شناخت کامل که نتیجه آن سازش و آرامش است در کنار هم زندگی کنند . این در مورد پناهندگان افغانستانی ساکن در ایران هم صدق میکند , به راستی ملت ایران ازپناهندگان افغانستانی که ممکن است در همسایگی آنها زندگی کنند چقدر شناخت دارند ؟ در مورد وضعیت پناهندگان و قوانین پناهندگی در ایران چه میدانند ؟

» این وبلاگ دیگر به روز نخواهد شد ( سه شنبه 5 فروردین 1393 )
» آیا استاد مرتضی مطهری اصلیتی افغانستانی دارد ؟ ( پنجشنبه 8 اسفند 1392 )
» رسایی: کرزای بهتر «سبد کالا» توزیع می کرد ( چهارشنبه 16 بهمن 1392 )
» به امید شادی همیشگی کودکان افغانستان ( شنبه 12 بهمن 1392 )
» نتیجه آخرین نظرسنجی وبلاگ ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» طرح تمدید روادید اتباع افغانی (خانواری ) دارای گذرنامه آغاز شد ( دوشنبه 2 دی 1392 )
» 16 آذرماه روز دانشجو در ایران ( جمعه 15 آذر 1392 )
» مسابقه عکاسی نگاه پناهندگان ( پنجشنبه 14 آذر 1392 )
» دیدبان حقوق بشر: حقوق پناهندگان افغان در ایران نقض می‌شود ( پنجشنبه 30 آبان 1392 )
» انصراف 100 نفر از دانشجویان افغانستانی دانشگاه امام خمینی (ره)/رئیس دانشگاه:سیر انصراف‌ها طبیعی است! ( دوشنبه 6 آبان 1392 )
» اقامت پناهندگان افغانستانی در ایران ( جمعه 3 آبان 1392 )
» دفاتر کفالت , مزایا و مشکلات ( جمعه 3 آبان 1392 )
» مردم ایران و مهاجرین افغانستانی ( جمعه 3 آبان 1392 )
» انجام مراحل ویزای دانشجویان دختر در کیش ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» خبرگزاری الف:مرثیه‌ای برای رفتار ما ایرانیان ( پنجشنبه 4 مهر 1392 )
» تاسف برای خودمان یا برای اهالی فیروز آباد ؟ ( دوشنبه 18 شهریور 1392 )
» تحقیر شدن به چه قیمتی ؟ ( شنبه 9 شهریور 1392 )
» پناهجویان افغان در سوریه: حتی نمی‌توانیم فرار کنیم ( جمعه 8 شهریور 1392 )
» مس عینک,بزرگترین پروژه اقتصادی افغانستان ( جمعه 8 شهریور 1392 )
» زراعت موتور محرکه اقتصاد افغانستان ( جمعه 8 شهریور 1392 )
موضوعات

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :