تبلیغات
اخبار و مسائل مهاجرین
ADS
نویسنده : hamid یکشنبه 28 آبان 1391, ساعت 17 و 13 دقیقه و 02 ثانیه


دانشجویان مهاجر افغانی  امروز در اعتراض به ارائه تذکره افغانی بمنظور دریافت پاسپورت تحصیلی جلوی سفارت افغانستان تحصن کردند .این دانشجویان از دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین به تهران امده بودند تا اعتراض خود را به گوش های شنوا برسانند . مذاکرات و نامه نگاری ها به سفارت و ارگان های مختلف به هیچ نتیجه ای نرسید و تحصن جلوی درب سفارت تنها راه باقیمانده برای دانشجویان بود. سفارت افغانستان به دستور وزارت امور خارجه کشورمان این محدودیت را برای دانشجویان ورودی سال 91 وضع کرده است .  از انجا که دانشجویان مهاجر همه متولد ایران هستند تنها مدرک هویتی انها کارت امایش صادره از وزارت کشور ایران میباشد و هیچکدام از انها تذکره افغانی برای ارائه به سفارت ندارند . برای دریافت تذکره باید به افغانستان بروند که این امر ممکن نیست چون برای خروج از مرز مدرک اقامتی که در حال حاضر در دست دارند ابطال میشود . پس خواسته سفارت و وزارت امور خارجه افغانستان امری نشدنی برای دانشجویان میباشد و واضح است که این محدودیت فقط و فقط به منظور جلوگیری از ادامه تحصیل مهاجرین در ایران میباشد . 
من از بیگانگان هرگز ننالم           که هرچه کرد با من آن آشنا کرد


نویسنده : hamid سه شنبه 23 آبان 1391, ساعت 20 و 30 دقیقه و 18 ثانیه
خبر مهم مهاجرین عزیز لطفا اطلاع رسانی کنید این خبر باید به گوش همه برسد.

دانشجویان هر کشوری یکی از اقشار مهم ان کشور هستند که آینده سازان مملکت خویش میباشند . دانشجویان مهاجر افغانی مقیم ایران بعد از پشت سر گذاشتن قوانین و محدودیت های کشور میزبان میتوانند وارد دانشگاه شوند .  این آخر کار نیست چراکه آنها باید راه پر پیچ و خم کنسولی و خروج از کشور را هم انجام دهند . در طی این سالها این مراحل به هر سختی و مشقتی توسط دانشجویان طی میشد اما در سال جدید (ورودی 91 ) سفارت افغانستان اعلام کرد که قوانین تغییر کرده و دانشجویان برای گرفتن پاس تحصیلی باید تذکره افغانی ارائه دهند.(این در حالی است که نود درصد این دانشجویان متولد ایران هستند و حتی اجازه خروج از کشور ایران برای گرفتن تذکره و بازگشت را ندارند.) پس چطور این خواسته نامعقول و نا ممکن را به انجام برسانند؟
واقعا برای یک کشور جای تاسف و نا امیدی است که اجازه تحصیل را به دانشجویان آن هم مهاجر در کشور دیگری را نمیدهد و بجای هموار کردن راه برای ملت مهاجر با وضع کردن قوانین این چنینی که کاملا واضح است از روی نادانی و بی تدبیری وضع شده است کار را برای آنها سخت و غیرممکن میکند .
دانشجویان مقیم ایران با سفارت چندین بار مذاکره کرده اند اما جز جواب منفی بدون منطق و بی احترامی چیز دیگری نشنیده اند .
برای دانشجویان راهی جز تحصن جلوی سفارت باقی نمانده است  امید ان را داریم که راه برای تحصیل علم و دانش برای هر انسانی هموار و اسان شود .
نویسنده : farid masumi شنبه 6 آبان 1391, ساعت 15 و 21 دقیقه و 20 ثانیه

همانطور که شما اطلاع دارید از چندی پیش وهابی های عربستانی تصمیم گرفتند تا اینکه قبرستان بقیع را تخریب کند اگر چه این درد سر همیشگی از سوی عربستان برای مسلمان ها بخصوص شیعه هاست ولی از دست این وهابیها هر کاری بر می آید .. از همین خاطر حوزه نجف تصمیم به این گرفتند که تا این مکان را در سازمان جهانی یونیسکو به ثبت برساند تا از تخریب نجات دهد و محافظت از آن وظیفه همه مسلمانهاست .. این تنها مربوط به شیعه نیست بلکه همه مسلمانها وظیفه دارد تا از آن محافظت کند و وظیفه خود را درقبال خداوند انجام دهد .... از این جهت شما برای حمایت از این طرح و جمع آوری امضا باید وارد این سایت شوید http://dar-alhuda.net/ بعداً سمت راست این سایت باید نام خود نام فامیلی . ایمیل آدرس و همچنین کشور خود را ثبت کنید همچنین میتوانید نظر دلخواه خود را ثبت کنید

نویسنده : hamid پنجشنبه 4 آبان 1391, ساعت 20 و 03 دقیقه و 04 ثانیه

نماینده برنامه جهانی غذا از اجرای آزمایشی صدور کارت اعتباری جیره غذایی برای پناهندگان افغانی ساکن در مهمانشهرهای ایران خبر داد.

نگار گرامی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: صدور کارت اعتباری برای پناهندگان، این امکان را به آنها می دهد که اقلام غذایی را بر اساس نیازشان تهیه کنند.

وی با اعلام اینکه اجرای این برنامه هم اکنون در برخی از کشورهای پناهنده پذیر در حال اجراست، افزود: با توجه به اینکه استفاده از کارت اعتباری نیازمند یک سری امکاناتی است که فقط در مکانهای شهری قابل دسترسی است، لذا در حال حاضر به دنبال این هستیم که از سال ۲۰۱۳ ، این برنامه را در یکی از مهمانشهرهای ایران به صورت آزمایشی اجرا کنیم.» این وبلاگ دیگر به روز نخواهد شد ( سه شنبه 5 فروردین 1393 )
» آیا استاد مرتضی مطهری اصلیتی افغانستانی دارد ؟ ( پنجشنبه 8 اسفند 1392 )
» رسایی: کرزای بهتر «سبد کالا» توزیع می کرد ( چهارشنبه 16 بهمن 1392 )
» به امید شادی همیشگی کودکان افغانستان ( شنبه 12 بهمن 1392 )
» نتیجه آخرین نظرسنجی وبلاگ ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» طرح تمدید روادید اتباع افغانی (خانواری ) دارای گذرنامه آغاز شد ( دوشنبه 2 دی 1392 )
» 16 آذرماه روز دانشجو در ایران ( جمعه 15 آذر 1392 )
» مسابقه عکاسی نگاه پناهندگان ( پنجشنبه 14 آذر 1392 )
» دیدبان حقوق بشر: حقوق پناهندگان افغان در ایران نقض می‌شود ( پنجشنبه 30 آبان 1392 )
» انصراف 100 نفر از دانشجویان افغانستانی دانشگاه امام خمینی (ره)/رئیس دانشگاه:سیر انصراف‌ها طبیعی است! ( دوشنبه 6 آبان 1392 )
» اقامت پناهندگان افغانستانی در ایران ( جمعه 3 آبان 1392 )
» دفاتر کفالت , مزایا و مشکلات ( جمعه 3 آبان 1392 )
» مردم ایران و مهاجرین افغانستانی ( جمعه 3 آبان 1392 )
» انجام مراحل ویزای دانشجویان دختر در کیش ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» خبرگزاری الف:مرثیه‌ای برای رفتار ما ایرانیان ( پنجشنبه 4 مهر 1392 )
» تاسف برای خودمان یا برای اهالی فیروز آباد ؟ ( دوشنبه 18 شهریور 1392 )
» تحقیر شدن به چه قیمتی ؟ ( شنبه 9 شهریور 1392 )
» پناهجویان افغان در سوریه: حتی نمی‌توانیم فرار کنیم ( جمعه 8 شهریور 1392 )
» مس عینک,بزرگترین پروژه اقتصادی افغانستان ( جمعه 8 شهریور 1392 )
» زراعت موتور محرکه اقتصاد افغانستان ( جمعه 8 شهریور 1392 )
موضوعات

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :