تبلیغات
اخبار و مسائل مهاجرین
ADS
نویسنده : hamid جمعه 24 آذر 1391, ساعت 19 و 44 دقیقه و 19 ثانیه
به گزارش اداره كل امور اتباع و مهاجرین خارجی به نقل از خبرگزاری فارس ، رییس كمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران  در نشست بررسی مسائل اتباع خارجی مقیم شیراز در پاسخ به درخواست برخی اتباع افغان برای از سرگیری ارایه خدمات بیمه ای به آنها گفت : ارایه نشدن خدمات بیمه ای به اتباع افغان به دلیل تاخیر در قرارداد منعقده با شركت بیمه بود.
برنارد دویل با تشكر از اداره كل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی به سبب مساعدت در انعقاد قرارداد جدید بیمه اتباع خارجی در ایران گفت : این امر در زمان بسیار كوتاهی اجرایی خواهد شد.
وی گفت : از زمانی كه كارتهای بیمه اتباع خارجی صادر می شود همه هزینه های مربوط به بهداشت و درمان آنها تا 6 ماه قبل ازآن نیز پرداخت خواهد شد.


مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور نیز گفت : هم اینك 280 هزار دانش آموز و 11 هزار دانشجوی تبعه كشور افغانستان در مدارس و دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران تحصیل می كنند.
عزیز كاظمی افزود : جمهوری اسلامی ایران میزبان سه میلیون تبعه افغان است كه این رقم مساوی با مجموع جمعیت 92 كشور جهان و از منظری دیگر به اندازه یك كشور است.
وی اتباع كشور افغانستان ساكن در ایران را برادران و خواهران دینی مردم كشورمان خواند و گفت : تا زمانی كه اتباع افغان به صورت قانونی در كشور ما حضور دارند ما به لحاظ انسانی ، اخلاقی و آموزه های دینی پذیرای آنها هستیم.
رییس كمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران نیز گفت : امكانات تحصیل دانش آموزان افغان در ایران در مقایسه با كشور متبوعشان بسیار بهتر است.
برنارد دویل در بازدید از مدرسه راهنمایی شهید عباسپور شیراز افزود : هفته گذشته در بازدید از مدارس كشور افغانستان مشاهده شدكه دانش آموزان آن كشور در شرایط بد و دشواری تحصیل می كنند اما در ایران دانش آموزان افغان از امكانات خیلی بهتری برخوردار هستند.
وی گفت : دانش آموزان ایرانی و اولیای آنها به خاطر تقسیم امكانات آموزشی با دانش آموزان افغان شایسته تقدیر هستند و از این رو از آنان به صورت ویژه قدردانی می شود.
مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور ، رییس و نمایندگان كمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و سفرا و نمایندگان دیپلماتیك 9 كشور مقیم تهران ، سه شنبه شب به منظور بررسی وضعیت اتباع خارجی به ویژه اتباع افغان وارد شیراز شدند.
توماس بوچسبام سفیر اتریش در تهران ، پیتر تیلر سفیر سوئد و لیویالو آگوستی سفیر سوئیس ، سفرای خارجی هستند كه به اتفاق این هیات به شیراز سفر كرده اند.» این وبلاگ دیگر به روز نخواهد شد ( سه شنبه 5 فروردین 1393 )
» آیا استاد مرتضی مطهری اصلیتی افغانستانی دارد ؟ ( پنجشنبه 8 اسفند 1392 )
» رسایی: کرزای بهتر «سبد کالا» توزیع می کرد ( پنجشنبه 17 بهمن 1392 )
» به امید شادی همیشگی کودکان افغانستان ( یکشنبه 13 بهمن 1392 )
» نتیجه آخرین نظرسنجی وبلاگ ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» طرح تمدید روادید اتباع افغانی (خانواری ) دارای گذرنامه آغاز شد ( دوشنبه 2 دی 1392 )
» 16 آذرماه روز دانشجو در ایران ( جمعه 15 آذر 1392 )
» مسابقه عکاسی نگاه پناهندگان ( پنجشنبه 14 آذر 1392 )
» دیدبان حقوق بشر: حقوق پناهندگان افغان در ایران نقض می‌شود ( پنجشنبه 30 آبان 1392 )
» انصراف 100 نفر از دانشجویان افغانستانی دانشگاه امام خمینی (ره)/رئیس دانشگاه:سیر انصراف‌ها طبیعی است! ( دوشنبه 6 آبان 1392 )
» اقامت پناهندگان افغانستانی در ایران ( جمعه 3 آبان 1392 )
» دفاتر کفالت , مزایا و مشکلات ( جمعه 3 آبان 1392 )
» مردم ایران و مهاجرین افغانستانی ( جمعه 3 آبان 1392 )
» انجام مراحل ویزای دانشجویان دختر در کیش ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» خبرگزاری الف:مرثیه‌ای برای رفتار ما ایرانیان ( پنجشنبه 4 مهر 1392 )
» تاسف برای خودمان یا برای اهالی فیروز آباد ؟ ( دوشنبه 18 شهریور 1392 )
» تحقیر شدن به چه قیمتی ؟ ( شنبه 9 شهریور 1392 )
» پناهجویان افغان در سوریه: حتی نمی‌توانیم فرار کنیم ( جمعه 8 شهریور 1392 )
» مس عینک,بزرگترین پروژه اقتصادی افغانستان ( جمعه 8 شهریور 1392 )
» زراعت موتور محرکه اقتصاد افغانستان ( جمعه 8 شهریور 1392 )
موضوعات

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :