تبلیغات
اخبار و مسائل مهاجرین
ADS
نویسنده : hamid چهارشنبه 12 مهر 1391, ساعت 12 و 06 دقیقه و 22 ثانیه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، علی عبداللهی معاون امنیتی و انتظامی وزیر كشور جهت تشریح برنامه ها،اقدامات و فعالیت های جمهوری اسلامی ایران به عنوان یكی از اعضای فعال كنوانسیون ژنو و شركت در اجلاس كمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان عازم ژنو شده است.
بنا بر این گزارش، در این اجلاس كشورهای عضو كنوانسیون 1951 ژنو ویژه پناهندگان، گزارش عملكرد خود از اقدامات انجام شده در زمینه پناهندگان و برنامه های آتی خود را در این زمینه ارائه می دهند؛ كه ضمن آن  بودجه سالانه كمیساریا  بر پایه كمك های اهدایی كشورها در این اجلاس تصویب می شود.
شایان ذكر است: این اجلاس همه ساله در مهر ماه و در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو تشكیل می شود و جمهوری اسلامی ایران بعنوان یكی از كشورهای مؤثر در امر پناهندگان در بالاترین سطوح در این اجلاس شركت می كند.
بقیه خبر در ادامه مطلب.

عبدالهی معاون امنیتی،انتظامی وزارت كشور در شصت و سومین جلسه كمیته اجرائی كمیساریای پناهندگان سازمان ملل «اكسكام»در ژنو طی سخنرانی كه در سالن اصلی مقر اروپائی سازمان ملل ایراد نمود گفت : بهترین و ماندگارترین راه حل معضل پناهندگی ،بازگشت پناهنده به وطن است .
وی اظهار داشت: استمرار تلاشهای دولت ایران در زمینه جبران هزینه های روزافزون مادی وغیرمادی ناشی از نگهداری پناهندگان با تكیه بر امكانات و منابع محدود داخلی آن هم در شرایط تحریم های غیر عادلانه تحمیلی به كشور صرفاً به لحاظ پایبندی به آموزه های انسانی و اعتقادات مذهبی و نیز انجام تعهدات به كنوانسیون پناهندگان ممكن شده است .
معاون وزیر كشورتاكید كرد: جمهوری اسلامی ایران درجهت ایفای تعهدات بین‏المللی با صرف میلیاردها دلار در بخشهای مختلف آموزشی، بهداشتی، درمانی،حمل و نقل و امنیت عمومی ، سوخت و حامل های انرژی و خدمات اجتماعی به بهترین وجه ممكن پذیرای خیل عظیم پناهندگانی بوده است كه عمدتاً بصورت انبوه و یكباره به كشور وارد شده اند . 
وی ادامه داد: اینك وقت آن رسیده كه جامعه بین الملل به منظور ترمیم ، تقویت و بهسازی زیرساختها به ویژه گسترش فضاها و تجهیزات آموزشی و درمانی اعتبارات لازم را به پناهندگان ساكن در جمهوری اسلامی ایران تخصیص دهد .
رئیس هیئت اعزامی جمهوری اسلامی ایران به جلسه اكسكام همچنین اظهار داشت: بازگشت داوطلبانه و توأم با امنیت و احترام حق مسلم هر پناهنده است و مشاركت عملی و عینی جمهوری اسلامی ایران به برنامه های بازسازی افغانستان نیز در همین راستا بوده و دنیا اذعان دارد كه ایران به تعهدات خود در افغانستان عمل كرده است.
در جلسه سالجاری كمیته اجرائی كمیساریای پناهندگان « اكسكام »كه در روز دوشنبه 10 مهر ماه گشایش یافت ، نمایندگانی از دولتهای 80 كشور و برخی از سازمان بین المللی و غیر دولتی شركت نموده دارند .
گفتنی است: مدیر كل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور و تنی چند از مسئولین و كارشناسان مختلف از وزارت خارجه، عبداللهی رئیس هیئت ایرانی را در این نشست همراهی می كنند.
» این وبلاگ دیگر به روز نخواهد شد ( سه شنبه 5 فروردین 1393 )
» آیا استاد مرتضی مطهری اصلیتی افغانستانی دارد ؟ ( پنجشنبه 8 اسفند 1392 )
» رسایی: کرزای بهتر «سبد کالا» توزیع می کرد ( پنجشنبه 17 بهمن 1392 )
» به امید شادی همیشگی کودکان افغانستان ( یکشنبه 13 بهمن 1392 )
» نتیجه آخرین نظرسنجی وبلاگ ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» طرح تمدید روادید اتباع افغانی (خانواری ) دارای گذرنامه آغاز شد ( دوشنبه 2 دی 1392 )
» 16 آذرماه روز دانشجو در ایران ( جمعه 15 آذر 1392 )
» مسابقه عکاسی نگاه پناهندگان ( پنجشنبه 14 آذر 1392 )
» دیدبان حقوق بشر: حقوق پناهندگان افغان در ایران نقض می‌شود ( پنجشنبه 30 آبان 1392 )
» انصراف 100 نفر از دانشجویان افغانستانی دانشگاه امام خمینی (ره)/رئیس دانشگاه:سیر انصراف‌ها طبیعی است! ( دوشنبه 6 آبان 1392 )
» اقامت پناهندگان افغانستانی در ایران ( جمعه 3 آبان 1392 )
» دفاتر کفالت , مزایا و مشکلات ( جمعه 3 آبان 1392 )
» مردم ایران و مهاجرین افغانستانی ( جمعه 3 آبان 1392 )
» انجام مراحل ویزای دانشجویان دختر در کیش ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» خبرگزاری الف:مرثیه‌ای برای رفتار ما ایرانیان ( پنجشنبه 4 مهر 1392 )
» تاسف برای خودمان یا برای اهالی فیروز آباد ؟ ( دوشنبه 18 شهریور 1392 )
» تحقیر شدن به چه قیمتی ؟ ( شنبه 9 شهریور 1392 )
» پناهجویان افغان در سوریه: حتی نمی‌توانیم فرار کنیم ( جمعه 8 شهریور 1392 )
» مس عینک,بزرگترین پروژه اقتصادی افغانستان ( جمعه 8 شهریور 1392 )
» زراعت موتور محرکه اقتصاد افغانستان ( جمعه 8 شهریور 1392 )
موضوعات

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :