تبلیغات
اخبار و مسائل مهاجرین
ADS
نویسنده : hamid جمعه 31 شهریور 1391, ساعت 13 و 00 دقیقه و 38 ثانیه
بنقل از سایت کمیساریای سازمان ملل در ایران در طی 5 ماه گذشته کمک های زیادی از سوی کشورها و ارگان های بین المللی مختلف برای بهبود وضع مهاجرین در ایران به کمیساریا ارائه شده است . اما آیا مهاجرین بازتاب این کمک ها را در زندگی خود احساس کرده اند ؟
برای اگاهی بیشتر از این خبر به ادامه مطلب مراجعه کنید .

کمک چند میلیون دلاری ژاپن به پناهندگان در ایران 2 اسفند 90

در سال ۲۰۱۲، پناهندگان افغان همچنان به خدمات بهداشتی، تحصیلی و معیشتی در جمهوری اسلامی ایران، دسترسی خواهند داشت. از پناهندگانی که قصد بازگشت به افغانستان را دارند نیز به همین ترتیب حمایت خواهد شد. کمک سخاوتمندانه ۴،۰۰۰،۰۰۰ دلاری دولت ژاپن به کمیساریا به عملیات این سازمان در ایران کمک خواهد نمود.

برنارد دویل، نماینده کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران گفت، "این کمک نشانه ای است از تعهد مداوم مردم ژاپن به حمایت از پناهندگان ساکن منطقه و به طور اخص پناهندگان ساکن جمهوری اسلامی ایران."

کمیساریا به کمک دولتها نیاز دارد تا بتواند به کار خود ادامه دهد. این کمک سخاوتمندانه پاسخگوی پاره ای از نیاز های کلیدی پناهندگان خواهد بود و کمیساریا همچنان به همکاری های بیشتر جهت تأمین سایر نیازهای پناهندگان احتیاج دارد.

در ادامه، دویل از مردم و دولت ژاپن برای این کمک سخاوتمندانه، در شرایطی که تنها یک سال از وقوع زلزله بزرگ شرق ژاپن می گذرد، تشکر نمود.

اهدائیه دولت ژاپن امکان ارائه خدمات رایگان بهداشتی، کمک در هزینه های درمانی پناهندگان آسیب پذیر، از جمله درمان کودکان مبتلا به سرطان را فراهم خواهد نمود. این کمک ها همچنین با ساخت کلاس های درس بیشتر و برگزاری کلاسهای نهضت سوادآموزی، دسترسی بیشتر به آموزش را برای پناهندگان فراهم خواهد ساخت. در نهایت برای پناهندگانی که قصد بازگشت داوطلبانه به میهن خود را دارند، این کمک جهت ارائه مشاوره حقوقی، کمک نقدی و هزینه سفر جهت بازگشت به افغانستان، استفاده خواهد شد.

طبق آماردولت، حدود ۹۰۰،۰۰۰ پناهنده افغان در ایران ساکن هستند. اکثر این پناهندگان در مناطق شهری زندگی می نمایند و تنها کمتر از ۳% آنها در مهمانشهرها ساکنند.


کمک سه میلیون یورویی کمیسیون اتحادیه اروپا 22 فروردین 91

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، کمک ۳ میلیون یورویی از جانب کمیسیون اتحادیه اروپا به منظور استفاده در امور بهداشت، تحصیل و آموزش های فنی حرفه ای پناهندگان افغان در جمهوری اسلامی ایران، دریافت کرده است.

برنارد دویل، نماینده کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران گفت: "وضعیت اقتصادی پناهندگان به دلیل افزایش قیمت کالا های اساسی زندگی، وخیم تر می شود. از این رو، کمیساریا از بابت مساعدتی که از کمیسیون اروپا دریافت کرده است، سپاسگزار است."

آقای دویل، با اشاره به وضعیت دشوار اقتصادی در سرتاسر جهان ادامه داد: "کمیساریا در چنین زمانی که هر یک از کشورها در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات اقتصادی خود هستند، بیش از همیشه از این کمک های مالی قدردانی می کند. این کمک ها نشانگر تعهد دولت ها به مسائل بشر دوستانه می باشد."

دویل تاکید نمود که به اشتراک گزاری این مسئولیت با جامعه بین المللی جهت حمایت و حفاظت بهتر از پناهندگان ضروری است.

این کمک سخاوتمندانه باعث خواهد شد پناهندگان بتوانند به مشاوره و درمان پزشکی و برنامه های پزشکی مبتنی بر جامعه شامل بهداشت و ایدز دسترسی داشته باشند. همچنین باعث دسترسی بلا مانع کودکان پناهنده به تحصیلات ابتدایی وبالاتر و نیز کلاس های سوادآموزی می شود. آموزش مهارت های فنی حرفه ای برای پناهندگان بخش دیگر پروژه های تحت پوشش این مساعدت می باشد.

طبق آماردولت، حدود ۹۰۰۰۰۰ پناهنده افغان در ایران ساکن هستند. اکثر این پناهندگان در مناطق شهری زندگی می کنند و تنها کمتر از ۳% آنها در مهمانشهرها ساکنند.


کمک سخاوتمندانه دومیلیون یورویی آلمان 19 اردیبهشت 91

طبق آماردولت، حدود ۹۰۰،۰۰۰ پناهنده افغان در ایران ساکن هستند واکثر این پناهندگان در مناطق شهری زندگی می کنند. کمک ۲ میلیون یورویی از جانب دولت آلمان، امکان دسترسی به مراقبت- های بهداشتی حیاتی را برای پناهندگان آسیب پذیر افغان فراهم خواهد نمود.

این کمک سخاوتمندانه جهت موارد زیر استفاده خواهد شد: درمان بیماری های خاص، حمایت های مربوط به توانبخشی معلولین و نیز ارائه کمک های مالی به پناهنگان آسیب پذیر است تا آنها بتوانند بیمه خدمات درمانی را برای خود فراهم کنند. به علاوه، این کمک باعث خواهد شد پناهندگان آسیب پذیر به داروهای حیاتی و تجهیزات دسترسی پیدا کنند.

برنارد دویل، نماینده کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران می گوید: " با افزایش قیمت کالا های اساسی، پناهندگان از هزینه های درمانی خود کم می کنند، تا نیازهای اساسی خوراک و مسکن خود را تأمین نمایند. لذا، ما از اهدائی سخاوتمندانه دولت آلمان، بالاخص در چنین زمان های آشفتگی اقتصادی جهانی، قدردانی می کنیم . این کمک ها باعث بهبود دسترسی به درمان و کمک های پزشکی سطح دوم و سوم با کیفیت برای پناهندگان افغان می شود. از تعهد مداوم دولت آلمان به کمک های بشر دوستانه کمال تشکر را داریم، چرا که به اشتراک گزاری این مسئولیت با جامعه بین المللی جهت حمایت از پناهندگان در سرتاسر جهان حیاتی می باشد "

» این وبلاگ دیگر به روز نخواهد شد ( سه شنبه 5 فروردین 1393 )
» آیا استاد مرتضی مطهری اصلیتی افغانستانی دارد ؟ ( پنجشنبه 8 اسفند 1392 )
» رسایی: کرزای بهتر «سبد کالا» توزیع می کرد ( پنجشنبه 17 بهمن 1392 )
» به امید شادی همیشگی کودکان افغانستان ( یکشنبه 13 بهمن 1392 )
» نتیجه آخرین نظرسنجی وبلاگ ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» طرح تمدید روادید اتباع افغانی (خانواری ) دارای گذرنامه آغاز شد ( دوشنبه 2 دی 1392 )
» 16 آذرماه روز دانشجو در ایران ( جمعه 15 آذر 1392 )
» مسابقه عکاسی نگاه پناهندگان ( پنجشنبه 14 آذر 1392 )
» دیدبان حقوق بشر: حقوق پناهندگان افغان در ایران نقض می‌شود ( پنجشنبه 30 آبان 1392 )
» انصراف 100 نفر از دانشجویان افغانستانی دانشگاه امام خمینی (ره)/رئیس دانشگاه:سیر انصراف‌ها طبیعی است! ( دوشنبه 6 آبان 1392 )
» اقامت پناهندگان افغانستانی در ایران ( جمعه 3 آبان 1392 )
» دفاتر کفالت , مزایا و مشکلات ( جمعه 3 آبان 1392 )
» مردم ایران و مهاجرین افغانستانی ( جمعه 3 آبان 1392 )
» انجام مراحل ویزای دانشجویان دختر در کیش ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» خبرگزاری الف:مرثیه‌ای برای رفتار ما ایرانیان ( پنجشنبه 4 مهر 1392 )
» تاسف برای خودمان یا برای اهالی فیروز آباد ؟ ( دوشنبه 18 شهریور 1392 )
» تحقیر شدن به چه قیمتی ؟ ( شنبه 9 شهریور 1392 )
» پناهجویان افغان در سوریه: حتی نمی‌توانیم فرار کنیم ( جمعه 8 شهریور 1392 )
» مس عینک,بزرگترین پروژه اقتصادی افغانستان ( جمعه 8 شهریور 1392 )
» زراعت موتور محرکه اقتصاد افغانستان ( جمعه 8 شهریور 1392 )
موضوعات

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :