تبلیغات
اخبار و مسائل مهاجرین
ADS
نویسنده : hamid یکشنبه 12 خرداد 1392, ساعت 17 و 09 دقیقه و 38 ثانیه

دختر دو ساله در اثر تجاوز جنسی مرد 22 ساله درگذشت. این تیتر خبری است که امروز در تمامی رسانه ها منتشر شد و ادامه جنایت های دنباله دار در افغانستان بود . هر چند وقت یکبار باید منتظر این قبیل اخبار از افغانستان باشیم که به کودکان تجاوز میشود و برخی از این کودکان در اثر تجاوز جان خود را از دست میدهند . اینکه این جنایات ریشه در کجا دارد معلوم نیست اما باید کاری کرد تا مهر ختامی به این قبیل اخبار زده شود . مسلما تجاوز به یک کودک دوساله نمیتواند از سر شهوت رانی باشد بلکه نوعی جنون را نشان میدهد . امیدواریم این اخرین خبری باشد که در این مورد انتشار پیدا میکند . در ادامه مطلب متن کامل این خبر را میخوانید و همچنین چند اتفاق دیگر از این قبیل را برای شما بازگو کرده ایم.

مقامها در ولایت هرات در غرب افغانستان تایید کرده‎اند که یک دختر دوساله در اثر تجاوز جنسی یک مرد ۲۲ ساله جان داده است.
عبدالرووف احمدی سخنگوی پلیس هرات گفته است که این دختر عصر دیروز، ۱۱ جوزا/خرداد، در ولسوالی اوبه مورد تجاوز قرار گرفته بود.
آقای احمدی افزوده که عامل این تجاوز به کمک مردم بازداشت شده است.
عصمت‎الله دانشیار ولسوال/فرماندار اوبه گفته که عامل تجاوز که یک مرد بیست و دوساله است در همسایگی خانه این دختر سکونت داشته است.
آقای دانشیار گفت که این کودک برای ساعاتی ناپدید بود و بعد پدر و مادر و مردم روستای محل سکونت او دریافتند که مرد متهم به این دختر تجاوز کرده و او درگذشته است.
خزان/پاییز گذشته به دنبال پخش خبرهای چند مورد تجاوز جنسی به کودکان در هرات و برخی ولایت‎های دیگر افغانستان، تلاش‎هایی برای جلب توجه مقام‌ها و جامعه به این موضوع به عنوان یک مشکل اجتماعی آغاز شد.
نهادهای حقوق بشری و مدنی خواستار برخورد جدی دولت در این زمینه شدند و شماری از مسئولان رسانه‌های هرات کلیک کمپین رسانه‌ای را برای دادخواهی قربانیان تجاوز جنسی به کودکان به راه انداختند.
در ماه عقرب/آبان سال گذشته در هرات یک مرد به جرم تجاوز جنسی به دختر نوجوانش از سوی دادگاه کلیک محکوم به اعدام شد و یک پسر نوجوان سیزده ساله به اثر تجاوز جنسی دو مرد جان داد.
در آن زمان چند خبر مشابه دیگر هم از برخی مناطق دیگر در رسانه‌ها پخش و نگرانی‌هایی را در زمینه امنیت کودکان به دنبال داشت.
ماه حوت/اسفند گذشته سازمان دیدبان حقوق بشر که مرکز آن در آمریکا است از شیوه برخورد نهادهای قضایی افغانستان با قربانیان تجاوز جنسی کلیک انتقاد کرد.
این سازمان از دولت افغانستان خواست که به‌جای محاکمه پسرانی که مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌گیرند، عاملان تجاوز به آنها را تحت پیگرد قرار دهد.
دیدبان حقوق بشر در گزارشی نوشت که نهادهای قضایی افغانستان به‌جای بررسی پرونده‌های تجاوز جنسی به کودکان، آنها را به مراکز تربیت و اصلاح کودکان می‌فرستند.
به نظر سازمان دیدبان حقوق بشر، کودکانی که یک بار قربانی تجاوز جنسی شده‌اند، وقتی که به مراکز تربیت و اصلاح کودکان فرستاده می‎شوند، بار دیگر قربانی می‏‏‌شوند.مرد متهم به تجاوز جنسی به دخترش در هرات محکوم به اعدام شد
دادگاه استیناف/تجدید نظر در هرات در غرب افغانستان مردی را به جرم تجاوز جنسی به دختر نوجوانش محکوم به اعدام کرده است.
محی‌الدین نوری سخنگوی والی هرات گفته که جلسه دادگاه این مرد روز دوشنبه، ۲۲ عقرب/آبان به صورت علنی و باحضور وکیلان او و فعالان مدنی و حقوق زنان برگزار شد.
فرد متهم اتهامات وارد شده علیه خود را رد کرده، اما مقام‌های دادگاه گفته‌اند که شواهد کافی برای صدور حکم علیه او وجود داشته است.
دختر این مرد هم در جلسه دادگاه حضور داشته و تاکید کرده است که باید عدالت در مورد او و پدرش اجرا شود.
با این حال، هیات قضایی دادگاه استیناف هرات گفته که حکم صادر شده در مورد این مرد نهایی نیست و او حق درخواست تجدید نظر را دارد.
این در حالی است که دو روز پیش یک نوجوان سیزده ساله در شهر هرات پس از آنکه از سوی دو نفر مورد تجاوز جنسی قرار گرفت کشته شد.
در روزهای اخیر به دنبال انتشار خبر تجاوز جنسی بر یک کودک در بلخ و محکومیت یک مرد به جرم تجاوز جنسی به لعل بی‌بی، مسئولان رسانه‌ها در ولایت هرات از راه اندازی یک کمپین وسیع رسانه‌ای برای دادخواهی قربانیان تجاوز جنسی خبر داده‌اند.
شماری از روزنامه‌نگاران افغان نیز در فیس‌بوک از کاربران دعوت کرده‌اند تا در کارزار رسانه‌ای علیه تجاوز جنسی بر کودکان شرکت کنند.
هدف از این کمپین درخواست از دولت و نظام قضایی افغانستان برای برخورد جدی با عاملان تجاوز جنسی بر کودکان خوانده شده است.انتقاد از شیوه برخورد نهادهای قضایی با کودکان قربانی تجاوز جنسی در افغانستان
سازمان دیدبان حقوق بشر از دولت افغانستان خواسته که به جای محاکمه پسرانی که مورد سوء استفاده جنسی قرار می‎گیرند، عاملان تجاوز به آنها را تحت پیگرد قرار دهد.
این سازمان روز یکشنبه، ۲۲ دلو/بهمن با انتشار گزارشی از شیوه برخورد نهادهای قضایی افغانستان با پرونده‎های تجاوز جنسی به پسران خردسال انتقاد کرده است.
نویسندگان این گزارش با اشاره به پرونده پسری سیزده ساله در ولایت هرات در غرب افغانستان، نوشته اند که کودکانی که مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند، به عوض اینکه پرونده های آنها بررسی شود، به مراکز تربیت و اصلاح کودکان فرستاده می شوند.
به نظر سازمان دیدبان حقوق بشر، کودکانی که یک بار قربانی تجاوز جنسی شده اند، وقتی که به مراکز تربیت و اصلاح کودکان فرستاده می‎شوند، بار دیگر قربانی می‏‏‌شوند.
پسر سیزده ساله ای که از او در گزارش این سازمان به عنوان نمونه قربانی مضاعف در این گونه موارد نام برده شده، از سوی دادگاهی در هرات به خاطر تن دادن به سکس با دو مرد، به یک سال حبس در مرکز اصلاح کودکان محکوم به مجازات شده است.
براد آدامز، رئیس بخش آسیایی دیدبان حقوق بشر، گفته است که این کودک قربانی تجاوز جنسی شده نه مرتکب جرم.
هیدر بار، از پژوهشگران دیدبان حقوق بشر در کابل به بی‌بی‌‎سی گفت که حتی کودکان چهارده و شانزده ساله نیاز به حفاظت دارند و نباید با آنها مانند بزرگسالان برخورد شود.
او افزود: "این مورد کاملاً در مغایرت با قوانین بین‎المللی قرار دارد، در قوانین بین‎المللی نیامده که بالاتر از کدام سن شما مسئولیت اراده جنسی خود را دارید، اما سیزده سال عمر، خیلی جوان است."
دادستان پرونده پسر سیزده ساله هراتی به دیدبان حقوق بشر گفته است که این کودک را به این دلیل به یک سال حبس در مرکز اصلاح کودکان محکوم به مجازات کرده که او به میل خودش تن به برقراری روابط جنسی داده است.
قاسم هاشم‎زی، معاون وزارت عدلیه/دادگستری افغانستان می گوید: "اگر سن کودک زیر هژده باشد، مشخص شود که تجاوز به این‎ها به جبر و اکراه صورت گرفته و یا این که خودشان از بی‎مهری والدین خود مجرمین متکرری شده‎اند که از روی عادت به این اعمال مبادرت می‏‌ورزند."
این مقام وزارت عدلیه افغانستان تاکید کرد که اگر پسران خردسال مجبور به برقراری روابط جنسی شده باشند، در آن صورت دادگاه آنها را مجازات نمی‎کند، بلکه از آنها حمایت می‎کند.
قوانین افغانستان لواط و هر گونه رابطه جنسی بیرون از ازدواج را منع کرده است، اما در سال‎های گذشته گزارش‎هایی از "بچه‎بازی" افراد بانفوذ و فرماندهان محلی در برخی ولایات برای رفع غریزه جنسی و رقصاندن آنها در محافل، منتشر شده است.
با این وجود سازمان دیدبان حقوق بشر از دولت افغانستان خواسته که در قانون جزا/کیفری و همچنان نحوه برخورد پلیس و نهادهای قضایی با پرونده‎های جرایم اخلاقی، اصلاحاتی به میان بیاورد و این پرونده‎ها را به دقت بررسی کند.
پرونده پسر سیزده ساله در هرات در حال حاضر در مرحله استیناف دادگاه قرار دارد. دیدبان حقوق بشر می‎گوید که مقام‎های افغان عاملان تجاوز جنسی را نیز بازداشت کرده و آنها را به ارتکاب جرایم اخلاقی متهم کرده‏‎اند ولی نتیجه این پرونده هنوز مشخص نیست.
» این وبلاگ دیگر به روز نخواهد شد ( سه شنبه 5 فروردین 1393 )
» آیا استاد مرتضی مطهری اصلیتی افغانستانی دارد ؟ ( پنجشنبه 8 اسفند 1392 )
» رسایی: کرزای بهتر «سبد کالا» توزیع می کرد ( چهارشنبه 16 بهمن 1392 )
» به امید شادی همیشگی کودکان افغانستان ( شنبه 12 بهمن 1392 )
» نتیجه آخرین نظرسنجی وبلاگ ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» طرح تمدید روادید اتباع افغانی (خانواری ) دارای گذرنامه آغاز شد ( دوشنبه 2 دی 1392 )
» 16 آذرماه روز دانشجو در ایران ( جمعه 15 آذر 1392 )
» مسابقه عکاسی نگاه پناهندگان ( پنجشنبه 14 آذر 1392 )
» دیدبان حقوق بشر: حقوق پناهندگان افغان در ایران نقض می‌شود ( پنجشنبه 30 آبان 1392 )
» انصراف 100 نفر از دانشجویان افغانستانی دانشگاه امام خمینی (ره)/رئیس دانشگاه:سیر انصراف‌ها طبیعی است! ( دوشنبه 6 آبان 1392 )
» اقامت پناهندگان افغانستانی در ایران ( جمعه 3 آبان 1392 )
» دفاتر کفالت , مزایا و مشکلات ( جمعه 3 آبان 1392 )
» مردم ایران و مهاجرین افغانستانی ( جمعه 3 آبان 1392 )
» انجام مراحل ویزای دانشجویان دختر در کیش ( پنجشنبه 18 مهر 1392 )
» خبرگزاری الف:مرثیه‌ای برای رفتار ما ایرانیان ( پنجشنبه 4 مهر 1392 )
» تاسف برای خودمان یا برای اهالی فیروز آباد ؟ ( دوشنبه 18 شهریور 1392 )
» تحقیر شدن به چه قیمتی ؟ ( شنبه 9 شهریور 1392 )
» پناهجویان افغان در سوریه: حتی نمی‌توانیم فرار کنیم ( جمعه 8 شهریور 1392 )
» مس عینک,بزرگترین پروژه اقتصادی افغانستان ( جمعه 8 شهریور 1392 )
» زراعت موتور محرکه اقتصاد افغانستان ( جمعه 8 شهریور 1392 )
موضوعات

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :